Ser Rezistans Kalitesi ile Kelepçe Rezistanslar

Elektriğin icadı insan uygarlığının en önemli buluşlarındandır. Elektriğin günlük hayattaki kullanımı o kadar fazladır ki hemen herkes elektrik ve elektronik konusunda benzer alışkanlıklara sahiptir. Elektrik ile ilgili ısı üretme kontrolünde kelepçe rezistanslar da bu sistemin çok önemli bir kısmında yer alıyor.

 

Kelepçe Rezistans Nedir, Fonksiyonları Nelerdir?

Yüksek ısı gerektiren mekanizmaların üretimi ve uygun hale getirilmesinde kelepçe rezistanslar ana materyaller arasındadır. Kelepçe rezistanslar; bileşiminde alüminize edilmiş çelik ve galvaniz metalleri bulunan plakalar ile desteklenen özel bir dizayn ile genleşme ve esneme aralıkları kontrol altında tutulabilen rezistans çözümleridir.

Kelepçe Rezistans Çeşitleri

Kelepçe rezistanslarda en fonksiyonel kullanım alanına sahip olanlar mika yalıtımlı ve seramik yalıtımlı olanlardır. Yüzey sıcaklığı 600 °C ye kadar dayanıklı, steatit izolatörler kullanılan kelepçe rezistanslar azami güç yoğunluğu çap, genişlik ve uygulama türüne göre belirlenir. Bağlantı noktaları ise; çıplak cıvatalı, yaylı cıvatalı, flanş bağlantılı veya mandal mekanizmalı olabilir.

Ser Rezistans üretimi olan kelepçe rezistanslar birçok elektrik bağlantısı, bağlantı grupları ve niteliklere uygun kilit modülleri ile her ihtiyaca cevap verebilecek standartlara sahiptir. http://www.serrezistans.com/ web sayfasından da detaylı bilgi edinebileceğiniz gibi yüksek mühendislik alt yapısına sahip Ser Rezistans sadece üstün nitelikli rezistans konusunda profesyonel çözümler üreten bir markadır. Siz de ısıtma ve ısı kontrolü alanında ihtiyaç duyduğunuz her konuda güvenle tercih edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir