Salona Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?

Evin en çok vakit geçirilen yeri olan salona mobilya seçerken oldukça titiz davranılmalıdır. Çünkü salon misafirlerin ağırlandığı, televizyonun izlendiği, aile sohbetlerinin yapıldığı yerdir. Seçilecek mobilyalar ferahlık vermeli, rahatlığı sembolize etmelidirler. Şimdi salona mobilya seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir bunlara bir göz atalım.

Salona mobilya seçerken öncelikle salonun boyutu göz önünde bulundurulmalıdır. Büyük parça eşyaların salına nasıl yerleştirileceği iyice hesaplanmalıdır. Bunun nedeni ise büyük parçaların salında oldukça önemli bir yer kaplamasıdır. Esas görüntüyü bu parçalar oluşturacaktır. Televizyon hangi köşeye konulacak, kanepeler nerede olacak, öncelikle bu gibi soruların cevabını vermek gerekiyor.

Örneğin salona mobilya alacağınız zaman nelerin lazım olabileceğinin bir listesi yapılabilir. Sırf indirimde ya da güzel olduğu için eşya almayın. İşinize yarayacak kullanışlı eşyaları tercih edin.

Rahatlığınızı Ön Planda Tutun

Salona mobilya seçerken içeride rahat edebileceğinizden emin olun. Şayet aldığınız eşyalar ile salonda rahat edemiyorsanız doğru bir tercih yapmamışsınız demektir. Salonunuzda mutlaka kanepe ya da koltuk takımları olacak diye bir şart yoktur. Eğer salon küçük yapıda ise köşe takımları tercih edilebilir. Köşe takımları sayesinde de gayet alımlı ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Eğer çok fazla konuk ağırlamıyorsanız salonunuzu misafir odaklı yerleştirmeyin. Burada kendi rahatlığınız daha fazla ön plana çıkar. Ancak çok konuk ağırlıyorsanız misafir odaklı düşünebilirsiniz. Bunun için büyük yemek masaları tercih edilebilir. Ayrıca daha çok kişinin sığabileceği koltuk takımları da bu bağlamda seçilebilir. Ama çok misafiriniz olmuyorsa sadece ailenizi düşünerek bir yerleştirme yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir