Sağlıklı Bir İlişki İçin Karşınızdakini Hayatınızın Merkezi Yapmayın

Birçok insan birlikte olduğu kişiyi bilerek ya da bilmeyerek hayatının merkezi konumuna getiriyor. Böyle olunca da ortaya onların düşündüklerinden çok daha ciddi sorunlar çıkabiliyor. Çünkü var olan rollerin değişmesi ile beraber ilişkide dengesizlikler yaşanabiliyor. Bu durum ise yalnızca kişilere değil ilişkilere de zarar veriyor ve sonuç olarak pek çok ilişki bitiyor.

Kendi Kişiliğiniz Olduğunu Unutmayın

Genel olarak ilişkilere bakıldığı zaman insanları yaptıkları en büyük hataların başında; bir anda kendi kişiliklerini geri plana koymaları geliyor. Çünkü onlara göre ilişkiye başlanılmasından sonra artık onların öncelikli görevi karşılarındaki kişi için partner olmak olacaktır. Halbuki gerçekte bu durum çok daha farklı bir şekilde ilerlemekte.

Sürekli olarak karşı tarafın düşünülmesi ve onun isteklerinin yapılmak istenmesi gibi sorunlardan sonra artık ilişki tahmin edilenden çok daha ciddi bir şekilde yıpranmış olacaktır. İnsanların bu aşamada dikkat etmeleri gereken en önemli şeylerden bir tanesi ise karşıdaki kişinin onu manipüle etmesine izin vermemek olacak.

Doğru adımların atılmasından sonra ilişkinin içerisinde her iki tarafın da istediklerinin en iyi şekilde yerine getirilmesi çok daha mümkün bir hale gelmiş olacaktır. Üstelik bu sayede yapılacak olan görüşmeler tahmin edilenden çok daha etkili bir şekilde ilerleyecek, çiftler ilişkileri içerisindeki iletişimlerini mümkün olan en üst düzeylere getirmeyi başarmış olacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir