Saç Ekimi Nedir?

Saç problemi sorunlarından biri de zamanla saç köklerinin zayıflaması ve saçların dökülmesi. Saç ekimi ile kaybolan saçlarınızı geri kazanmanız mümkün. Saçlar birçok faktöre bağlı olarak dökülür. Genetik ve psikolojik nedenler başlıca nedenleri arasında yer alır. Saç kaybı yaşayan kişiler bunalım eşiğine geldiği de gözlemlenir.

saç ekimi
saç ekimi

Saç Nakli Nedir?

Saç ekimi ile bir bakıma saç derinize kendi saçlarınızdan saç nakli yapılır. Saç nakli işlemi laboratuvar ortamında sizlerden alınan saçlar ile çoğaltılır. Saçlarınızın yoğun olduğu bölgelerden alınan saçlar topluca ya da tek tek el ile saç derisine uygulanır. 6 ay sonra saçlarınız canlı ve gür haline gelir. Kalıcı etkisi yüksek olduğu için tekrar saç kaybı yaşamazsınız.

saç nakli
saç nakli

Saç ekimi işleminde yeni hücreler ile saç derisine nakil olur. En yoğun olan bölümden saçlar alınır. Saç kökleri herhangi bir zarar görmez. Kıl kökü nakli olarak da bilinir. Ense ve yan kısımlardan alınan saçlar ile saç çoğaltma işlemleri uygun ortamlarda yapılır. Sağlıklı görünüme kısa sürede kavuşursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir