Psikolojik Olarak da Diyet Yapmaya Hazır mısınız?

Ne zaman diyet yapmaya karar verirsiniz? Fazla kilo aldığınızda ve kendinizi beğenmemeye başladığınız zaman öyle değil mi? Fiziksel olarak ulaştığınız görüntüden dolayı diyet yapmaya karar vermeniz kolaydır ancak psikolojik olarak hazır olduğunuza karar verebilmeniz de önemlidir. Çünkü eğer beyniniz bir diyet serüvenine hazır değilse, o diyete hiç başlamayın çünkü büyük ihtimalle başarılı olamayacaksınız.

zayıflamak
zayıflamak

Gerçekten Zayıflamak İstiyor musunuz?

Beslenme uzmanının size özel yazdığı diyet listesini tam anlamıyla uygulayabilmeniz için psikolojik olarak da kendinizi hazır hissetmelisiniz. Aksi takdirde pazartesi başlayan diyet yolculuğunuz çarşambaya kalmadan ilk durak da son bulacaktır. Hatta belki ilk gün öğle öğününde kaçamak yapıp nasıl olsa bozuldu deyip akşam da yediklerinize dikkat etmemeniz kuvvetle muhtemeldir. Hal böyleyken de, “neyse yarın yeniden başlarım” diyecek ve bir türlü amacınıza ulaşamayacaksınız.

kilo vermek
kilo vermek

Tabii ki bu psikolojik anlamda da hazır olana kadar böyle devam edecektir. Kilo vermeyi ve arzu ettiğiniz görüntüye kavuşmayı gerçekten isteyip istemediğinize karar vermelisiniz ve öyle yola çıkmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir