Pilates Nedir?

Pilatesin nihai amacı, hareketlere yoğunlaşarak bedenin uyum içinde çalışmasını sağlamak ve gün içinde hareketlerimiz el vermediğinden dolayı çalışmayan kaslarımızın pilates egzersizleri sayesinde çalışmasını sağlamaktır.

pilates
pilates

Çoğu insanın sıkılaşmak ve selülitlerden kurtulmak için de başvurduğu pilates egzersizleri çok duyulan bir bilgi yanlışlığıdır. Selülitler anca ve anca belirli yağ yakım programlarından faydalanılırsa sonuca ulaşılır. Pilates, bedeninizin eğitimi için bir devrim niteliğindedir ve iyileştirici bir egzersiz sistemidir.

Pilatesin Prensipleri Nelerdir?

Pilates disiplinli ve düzenli uygulamayı gerektiren egzersizler bütünüdür. Pilates uygulamalarından ancak ve ancak zihin ve kasları uyum için çalıştıran konsantrasyona sahip olduğunuzda verim alabilirsiniz. Hareketlerinizin tüm faydalarını görmek istiyorsanız eğer doğru şekilde konsantrasyon çok önemlidir.

Tüm hareketlerinizin merkezi olan karın, bel ve kalça çevresi aynı zamanda hareketlerin başlama bölgesidir. Egzersiz hareketleri ve sıraları zihin ile uyumlu ve tam kontrol altında olmalıdır ki hareketlerden en iyi sonuç alınabilsin

Doğru nefes alışverişi her egzersizde olduğu gibi pilates için çok önemlidir. Akıcı ve doğru bir şekilde yaptığınız egzersizden ehr zaman en iyi verimi alırsınız.

Alanında uzman eğitmenlerce Nişantaşı pilates salonlarında, en doğru yöntemler ile alacağınız vücut eğitimi dersleri için ayrıntılı bilgi http://www.nisantasipilates.net/ adresindedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir