Oto Koltuğu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Çocuklarımızın güvenliği için her türlü önlemleri almaya çalışırız ve bunun için de çok para harcayabiliriz. Otomobili olanlar için de çocuklarının güvenliği oldukça önemlidir. Otomobillerde son yıllarda, kanun ile de zorunlu hale gelen, oto koltuğu, yani çocuklar için arka koltuklara yerleştirilen çocuk koltukları, önemli bir güvenlik önlemidir. Otomobilin arka koltuklarına sabitlenen ve kendi içerisinde emniyet kemeri bulunan bu koltukların, birçok modeli vardır. Kaliteli ve güvenli modelleri, novabazar.com adresinden bulabilirsiniz.

oto koltuğu
oto koltuğu

Oto Koltuğu Özellikleri

Maxi-Cosi Citi marka oto koltukları, piyasadaki en kaliteli ve fonksiyonel koltuklarından bir tanesidir. Oto koltuğu olarak birçok özelliği bünyesinde barındıran bu ürün, birçok aile tarafından tercih ediliyor. Doğumdan itibaren 12 aylık olan kadar ki yaş grubunda olan çocuklar için tasarlanan bu üründe, destek yastığı ve tente özellikleri bulunuyor. Arka koltuğa yerleştirilen bu ürün, arka koltukta bulunan emniyet kemeri ile de uyumludur. Yan ve ön darbelere karşı maksimum güvenlik sağlayan bu ürünün, güvenlik testleri tam not aldı. Avrupa standartlarında imal edilen bu ürün aynı zamanda, bebekler için de son derece konforludur. Koltuğu saran kılıflar kolayca temizlenebilir. Koltukta çoğunlukla, antibakteriyel materyaller kullanılıyor. Ürünün 2 yıl garantisi bulunuyor.

çocuk koltuğu
çocuk koltuğu

Cybex marka oto koltukları da bir diğer kaliteli ve en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Oto koltuklarında ikinci derece öneme sahip olan büyük boyutlardaki tenteleri, bu koltukta bulmak mümkündür. Böylelikle, çocuklarınız aracın camı açık olsa bile, rüzgârdan ve tozdan korunmuş oluyor. Ürünün bir diğer özelliği ise, ayarlanabilir bir düzeneğe sahip olmasıdır. Böylelikle, tam olarak geriye yatabilir ve çocuklarınız rahat bir şekilde uyuyabilir. Yandan gelebilecek darbelere karşı, hava yastığı gibi görev gören, darbe emiciler de koltuğun bir başka özelliklerindendir. Bu koltuğunda birçok malzemesi, antibakteriyel malzemelerden üretiliyor. Katlanabilir, güneş kanopisi sayesinde yalnızca otomobil içerisinde değil, dış mekânlarda da çocuklarınızı rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz. İki yıl garantisi bulunan bu ürün de tüm testlerden başarı ile geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir