Nevresim Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

Nevresim takımı bir evin olmazsa olmaz eşyalarından bir tanesidir. Nevresim takımları kursunda en çok dikkat edilmesi gereken husus kalite ve sağlık. Çünkü eğer sağlıklı bir uyku uyumak istiyorsanız nevresim takımımızdan sağlıklı ve kaliteli olmalıdır. Peki nasıl nevresim takımı seçimi yapmalı? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için nevresim takımı seçerken dikkat etmeniz gereken temel hususları anlattık.

bebek nevresim
bebek nevresim

Nevresim Konusunda Dikkat

Sizin de takdir edeceğiniz gibi takımın kumaş kalitesi en önemli konulardan bir tanesidir. Kumaşın kalitesinde iplik sayısı belirleme iplik sayısı ne kadar çok olursa kumaş kalitesi o kadar fazladır. Bu yüzden siz daha çok nevresim takımı seçerken iplik sayısı fazla olan ürünleri tercih etmelisiniz.

nevresim takımı
nevresim takımı

Eğer yazın kullanacaksanız nemi daha çabuk hemen kumaşlardan tercih yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca yorgan ve yastık ebatlarını ölçüp takımı mutlaka buna göre satın almalısınız. Kesinlikle yüzde yüz pamuklu olmasını tercih edin. Ama yıkama konusunda üzerindeki talimatları uyumaya ihmal etmeyin ve yıkarken kumaşın ters tarafına çevirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir