Maskara Fırçanız Kirpiklerinize Uygun mu?

Yıllardır kadınların güzellik konusunda önem verdikleri noktalardan biri de kirpiklerdir. Herkes gür ve uzun kirpiklere sahip olmak ister. Bakışlara anlam kazandıran bu güzelliğe sahip olmada maskara da etkili bir rol oynar. Maskaranın güzelliği gölgede bırakmaması için kirpik yapısına uygun bir fırçaya sahip olması gerekir. Yani hayal ettiğiniz gibi kirpiklere sahip olamıyor olmanızın sebebi maskaranız değil, maskaranızın fırçası olabilir.

maskara
maskara

İnce Kirpikler için Hangi Fırça Kullanılmalı?

Maskaranızla hayal ettiğiniz kirpiklere sahip olmak istiyorsanız, kalın ve sık kıllı bir fırçaya sahip olmalısınız. Birçok yerde kolaylıkla bulabileceğiniz bir maskara fırçası, daha hacimli gözüken kirpiklere sahip olma şansı tanıyacaktır. Tek seferde kat kat işlem gerçekleştirme şansı tanıyan bu fırçalar, özellikle ince kirpiklere sahip olanlar için ideal seçenekler olacaktır.

Kirpiklerinizde topaklanma sorunu yaşamak istemiyorsanız, uzun ve ince plastik maskara fırçası kullanabilirsiniz. Kirpikleri tek tek ayıran ve görsel olarak da etkileyicilik kazandıran bu fırçalar, topaklanma probleminden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

maskara nasıl seçilir
maskara nasıl seçilir

Bu fırçalar maskaranın kısa sürede kuruması ve kullanılamaz hale gelmesi ihtimalini de ortadan kaldırır.

Düz ve şekil almayan kirpiklere sahipseniz bu durumda da imdadınıza kıvrık maskara fırçası yetişebilir. Kirpikleri tamamen kavrayan ve şekillenmesini sağlayan bu fırça, zarar görmesine de neden olmaz. Bakışlarınızı değiştiren düz kirpiklerden kurtularak, daha anlamlı bir ifade kazanmak için kıvrık bir maskara fırçası kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir