Limon İle Güzelleşmenin Bazı Yöntemleri

Her evde olmazsa olmaz limon  yazın buz gibi bir limonata olur.  Kışın ise salatalarımızın en vazgeçilmezidir. Ama limon sadece yemek için tüketilmez. Aynı zamanda kadınların güzelliğine de yardımcı olacak bir iksir olarak değerlendirilebilir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için limon ile yapılabilecek bazı işlemlerden bahsettik, mutlaka okumalısınız.

limon
limon

Limon Suyunun Farklı Faydaları

Her şeyden önce limonun ilk işe yaradığı alan saç rengini açmasıdır. Saçlarınıza biraz limon uygulamalısınız. Daha sonra da denize girin ya da güneş ışığı altında biraz bekleyin. Siz de zamanla saç rengindeki açılmayı görebilirsiniz. Tırnak güçlendirici etkisi olan limon dudaklarınız kuruduğunda dudak balmı olarak da kullanılabilir.

limon ile çözüm
limon ile çözüm

Tırnaklar için tek yapmanız gereken bir yemek kaşığı zeytinyağı ile limon suyunu karıştırıp tırnaklarınıza uygulamak. Bir başka faydası ise yaşlılık lekelerini ortadan kaldırması. Limon  suyu çilli görünümünü bile hafifletir. Lekeler için tonlarca para harcayıp krem alacağınıza biraz limon suyu sürüp 15 dakika bekletmenizi tavsiye ediyoruz. Son olarak  diş fırçanıza biraz karbonat ve limon suyu koyduğunuzda ve dişlerinizi bu şekilde fırçaladığınızda  rengindeki beyazlamayı siz de fark edebilirsiniz, mutlaka deneyin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir