Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır?

Lazerin kullanıldığı vücut şekillendirme metotlarından biri olan Lazer lipoliz, bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme işlemidir. Bu işlem, lazer ışığı ile yağ zarlarının patlatılmasıyla gerçekleşir.

Henüz yeni  olmasına rağmen birçok insan tarafından kabul gören bu yöntem, son bir kaç yıldır yoğun bir taleple karşı karşıya. Ayrıca Lazer lipoliz işlemi, en çok bölgesel yağlanmalar ve gevşemiş olan cilt için kullanılır.

Birçok avantaja sahip bu uygulama, vücudun birçok bölgesindeki yağların eritilmesinde oldukça etkilidir. Yağ hücreleri, 1 mm çapındaki iğnelerle parçalandıktan sonra, vücut bu yağ parçalarını kendiliğinden yok eder.

lazer lipoz
lazer lipoz

Lazer lipoliz uygulaması, basit ve acısızdır. Hastanın işaretlenen bölgelerine, lazer ışınının sıcağını hissetmemesi için lokal anestezi uygulanır.

İşaretli bölgeler, 10-15 dakika sonra temizlenip, 1-2 mm genişliğinde kesiler açılır ve o bölgeden, yağların olduğu kısma lazer ile müdahale edilir.

Lazer Lipoliz’in Kullanıldığı Bölgeler ve Faydaları

Lazer lipoliz işlemi, vücut şekillendirmek ve yağlardan kurtulmak için uygulanan bir işlemdir. Basen, kalça, karın ve bel bölgesi, bacak ve iç bacak, kollar ve çene altında biriken yağlar için etkilidir.

lazer lipoliz bölgeleri
lazer lipoliz bölgeleri

Ayrıca, yüz bölgesinin şekillendirilmesi için de kullanılır. Gevşeyen ve sarkan deri, bu yöntem ile sıkılaştırılabildiği için diğer yöntemlere göre insanlar tarafından daha çok talep görür.Bunun dışında terleme sorunu olanlar için de kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Bu yöntemin en iyi avantajı ise, sadece tek seansta bile kişilerin istediği görünüme kavuşturabilmesi, sonucun uzun yıllar boyunca aynı şekilde kalması ve morluk, şişlik gibi etkilerin çok kısa içerisinde geçmesidir.

Ayrıca ameliyattan sonra, belli belirsiz bir iz kalır. Bu işlemi yaptıranlar, ağır bir operasyon olmadığı için kısa sürede iyileşerek, günlük hayatlarına kolayca devam edebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir