Küçük Evlerin Dekorasyonu

Evler hepimizin yaşamında son derece önemli olan alanlar. Günün tüm yorgunluğunu sevdiklerimiz ile ya da yalnız attığımız, uyuduğumuz, barındığımız, beslendiğimiz, kitap okuduğumuz, film izlediğimiz kısaca bize dair, insanca ne varsa yaptığımız bize özel alanlar.

Bu özel mekanlar bazen ekonomik nedenlerden dolayı bazen ise tamamen öyle istediğimiz için küçük olabiliyor. 1 +1 evler özellikle bekar insanların son yıllardaki tercihi ama nasıl aşırı büyük evleri dekore etmek başlı başına bir sanat ise küçük evlerin dekorasyonu da çok özel bir sanat. Peki, ama bu evlerin dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli derseniz işte bu yazı ona dair küçük detaylar içeriyor.

küçük oda dekorasyonu
küçük oda dekorasyonu

 

Püf Noktaları

Öncelikle bu tür evlerin dekorasyonunda renklere çok özen gösterilmeli ve dikkatlice seçilmeli. Evi olduğundan daha küçük gösterecek renklerden uzak kalınmalı. Olabildiğine aşık renkler seçilmeli. Duvarlarda kırık beyaz, uçuk sarı, açık mavi gibi renkler bu tür evler için ideal. Duvar kağıdı tercih edilecekse desenli olanlar yerine kabarık ama tek renk olanlar açık tonlarda tercih edilmeli.

Duvarda boydan boya ayna seçeneği asla unutulmamalı. Hem eve hacim katar, hem büyük gösterir, hem de eve başka bir ruh katacağı için bu tür evlerde mutlaka tercih edilmeli.

ev dekorasyon
ev dekorasyon

 

Karmaşadan uzak, olabildiğine yalın bir dekorasyon yapılmalı. Örneğin, kısa dantel perdeler bu evlerde çok güzel durur.

Mobilya olarak ise mutlaka ergonomik tasarımı olan, çok işlevli ürünler kullanılmalı. Çek yat tarzı kanepeler, küçülebilen yemek masaları, kitaplık bölümü olan televizyon sehpaları gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir