Kravat Nasıl Seçilir?

Giyim tarzınız ve genel duruşunuz ne kadar şık olursa olsun aksesuarların size yarattığı etkiden yararlanmak daha farklı bir kaliteli bir duruşa sahip olmanızı sağlayacaktır. Profesyonel iş hayatına sahip erkekler için önemi büyük olan kravatlar ise bu tür aksesuarlar arasında en fazla kullanılanlardandır.

kravat
kravat

İyi bir kravat seçebilmek için öncelikle kravatın hangi parçalardan oluştuğunu bilmelisiniz. Kravat astarı bağlamasını kolaylaştırırken aynı zamanda kırışıklık oluşmasını da engeller. Kaliteli bir astar her zaman %100 yün malzemeden üretilmiş olmalıdır. Kravat satın alırken mutlaka hangi malzemeden üretildiği öğrenin.

Kravat Uzunluğu Nasıl Olmalı?

Aşırı uzun ya da aşırı kısa kravatlar estetik duruşunuzu etkileyebilir. 5 ile 10 cm arasında bağlama sonrasındaki uzunluğa sahip olan kravatlar her vücut yapısı ve giyim stili için uygun olacaktır.

kravat modelleri
kravat modelleri

Yün yapımı genel olarak kaban, mont gibi ağır ceketlerde, ipek yapımı ise blazer ve klasik takımlarda kullanılmaktadır.

Kravatların renk seçimlerinde ise tamamen özgür davranabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta genel giyim tarzınız ile uyumlu olan renkteki kravat modellerinin seçilmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir