Kırışıklıkları Azaltmanın Yolları

Tüm bayanların korkusu kırışık bir cilt ile karşı karşıya kalmaktır. Yaşlandığınızda bile cildiniz kırışık olmayabilir. Bu sizin elinizdedir. Önemli olan her yaşta güzelliktir. Eğer cildinizde kırışıklıklar boy göstermeye başladı ise bir şeyler yapmalısınız. Eğer yapmazsanız o kırışıklıklar git gide cildinize yerleşecek ve bir daha da gitmeyecektir.

kırışıklıkları azaltmak
kırışıklıkları azaltmak

Nasıl Azaltılır?

İlk olarak uyku şeklinize bir el atmanız gerekiyor. Yat yatmak çene bölgesini kırışık bir hale sokarken, yüzüstü yatmakta yüzünüzün tamamını kırışıklaştırıyor. Bundan dolayı uzmanlar sırtüstü yatmanızı öneriyor. Sırtüstü yattığınızda cildiniz kırışıklık ile karşı karşıya kalmayacaktır. Bunun dışında kitap okurken, televizyon izlerken ya da bilgisayar başında vakit geçirirken gözlerinizi kısmayın. Zorlanıyorsanız şayet, okuma gözlü kullanabilirsiniz.

güzellik
güzellik

Yüzünüzü de çok fazla yıkamayın. Çok yıkayınca çok temiz olmuyor. Bu size zarar verir. Gün içinde 3-4 defa yıkamanız yeterli olacaktır. Besin olarak da balık tüketmeye özen gösterin. Özellikle Somon balığını bolca tüketin. İçerisinde bulundurdukları sayesinde cildinize yarar sağlayacak ve de olası kırışıklıkların önüne geçecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir