Kireç Lekesini Nasıl Önleyebilirsiniz?

Özellikle mutfaklarda ve banyolarda musluklar veya armatürler çok çabuk kireçlenme yapabiliyor. Fakat bu ne yazık ki hoş bir görüntüye sebebiyet vermiyor. Siz de bu armatürlerin daha pırıl pırıl ve canlı parlak görünmesini istiyorsanız bu yazımızda vereceğimiz püf noktasını mutlaka denemelisiniz. Genelde sabun lekeleri ve kireç damlaları izi kalan bu armatürler sirke ile eski parlaklığını konuşabiliyor. Evet yanlış duymadınız. Sirke sayesinde kireç lekelerinden kurtulabilirsiniz.

kireç lekelerine çözüm
kireç lekelerine çözüm

Kireç Lekelerine Son

Daha parlak ve yeni gibi armatürler için bu yöntemi kesinlikle denemelisiniz. Oldukça kolay ulaşabilen ve çok fazla pahalı olmayan elma sirkesini her yerden temin edebilirsiniz. Birçok şeye iyi gelen sirke aynı zamanda temizlik amaçlı da kullanılabiliyor. Her evde bulaşık amaçlı kullanılan bir sünger kesinlikle vardır.

kireç lekesi
kireç lekesi

Bu süngere bir miktar sirke dökün ve fazla bastırma kaydıyla armatürlerinizi silin. Yaklaşık 15 dakika sonra nasıl temizlendiğini ve parladığını siz de fark edeceksiniz. İsteyen ev hanımları bu işlemi her temizlik esnasında uygulayabilir. Eğer çok yoğun bir şekilde kireç varsa sirke miktarını artırabilirsiniz. Daha sonra su ile durulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir