Kil ile Gelen Mucize

Dış etkilerden gelen farklı etkiler, kullanılan ürünler ve cildin kendi kendine üretmiş olduğu belli başlı şeyler yağlanmalara, siyah noktalara neden oluyor.

Cildin bozulmasını sağlayan bu etkilerden kurtulmak için yapılacak olan belli başlı şeyler var. Bunlardan en önemlisi ise doğal bir bakım. Evde kendi kendinize yapabileceğiniz bir maske ile bu cilt problemlerinin üstesinden gelebileceksiniz.

Kil Maskesi
Kil Maskesi

Bu maske için ise kullanılabilecek en temel malzeme kil. Doğal bir temizlik özelliğine sahip olan bu madde aynı zamanda cildi yağlardan ve siyah noktalardan da kurtarıyor. Mucizevi kil aynı zamanda cilt üzerinde oluşabilecek güneş lekelerine karşı da etkili olabiliyor. Sürekli olarak kullanılması cildin rengini açacaktır.

Vücut Maskesi
Vücut Maskesi

Kil Doğal Bir Terapi

Cilt için kullanılacak olan mucizevi kil aynı zamanda sıkılaştırma etkisi yapıyor. Bu sayede daha da güzel ve genç bir görünüme sahip oluyorsunuz. Kili kullanırken dikkat edilecek olan en önemli şey ovalama.

Yüz Maskesi
Yüz Maskesi

Ovalayarak yapacağınız masaj sonucunda cildin üzerinde yer alan gözenekleri açacak ve aynı zamanda siyah noktaları ortadan kaldıracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir