Kanvas Tablo Nedir?

Bir mekanı renklendirmenin en güzel ve zarif yolu oraya tablo asmaktır. Tablolar içinde bulunduğu ortama, renk katmasının yanı sıra o ortama bir anlam da katar. Yaşam tarzları, düşünüş biçimleri, hayata bakış açıları gibi birçok konuda fikir verir. Hem dekorasyon hem de yaşam biçimi olarak bir tarzı yansıtır.

kanvas tablo
kanvas tablo

Kanvas Tablo Şıklık Ve Tarz Katar

Tablolar, özel bir amaca hizmet etmiyorsa, dekoratif amaçlıdır çoğu zaman. Dekoratif tablolar, yapılan dekorasyonu tamamlamak ve bütünlük sağlamak adına önemli detaylardan biridir. Dekoratif tablo çeşitleri arasında kanvas tablolar günümüzde dekorasyonda sıklıkla kullanılan popüler çalışmalardır. İtalyan şase de denilen ortalama kalınlığı 3 cm, genişliği 4 cm ebatlarında ahşap çerçevelere kanvas kumaşın gerilmesiyle yapılan kanvas tablolar çeşitlilik açısında çok zengindir.

tablo
tablo

Dayanıklı olması açısında çerçeveler kurutulup fırınlanmış ahşaptan yapılır. Kanvas kumaş genellikle tuvallerde kullanılan tuval bezinin aynısıdır, sadece bazen bezlerde doku farklılıkları olabilir. Kanvas kumaşın ortamın ışığını emerek hem resmi iyi yansıtması hem de ışığı yansıtarak parlama yapmaması için yüzde 100 pamuklu olması gerekir. Dijital baskının sunduğu olanakların tamamı kanvas tablolarda kullanılabilir. Su bazlı boyalar kullanılarak yapılan kanvas tablolar ortamlara renk ve tarz katar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir