Kansızlığa Doğal Gıdalar

Tek taraflı beslenme programı yapanlarda kansızlık görülmesi doğaldır. Kansızlığa neler iyi gelir ve doğal çözüm yolları herkesin merak ettiği bir durumdur.

pekmez
pekmez

Kuru siyah üzüm ve pekmez kansızlıkta kullanılan doğal çözümdür. Peynir ve kırmızı et aynı şekilde düzenli yenmeli. Kuzu ciğeri ve sığır etini ise fazla tüketmeden sofranızdan eksik etmeyin.

Kansızlık ve Çözüm Yolları

Hindi ve yumurta kansızlık sorunlarında düzenli tüketilmeli. Uskumru balığı da çok etkilidir. Brokoli, ıspanak ve yağsız yoğurt uzmanlar tarafından kansızlık durumlarında her zaman önerilir. Soya fasulyesi, kekik ve nohut tüketimini artırmalısınız. Zeytin ve domatesi ise sofranızdan eksik etmeyin.

domates
domates

Siyah çay ve kahve tüketimini azaltmalı doğal meyve sularını tercih etmelisiniz. Yağsız yoğurt içerisine keten tohumu katıp yemeniz çok faydalı olur. Kansızlık özellikle anne adayları için büyük sorundur. Kırmızı et tüketimini düzenli yemeleri gerekir. Demli çaydan mutlaka kaçınmalısınız. Çay, vücutta olan demirin azalmasına neden olur. Sebze ve protein ağırlıklı bir beslenme ile kansızlığınıza çözümler sağlarsınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir