Kadınların Hoşlanmadığı Hareketler

Sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde hangi yaşta, hangi statüde olursa olsun zor zanaat. Elbette ataerkil toplumlarda durum biraz daha vahim ama kadın olmanın doğasından gelen durumlardan dolayı da kadınların da kendilerine dair bir duruş ve davranış tarzları var.

Özünde kadın doğasında kimi kadınlar bir neden ile göstermese de hoşlanmadıkları şeyler aynı. Biz de bu yazıda yaşamın çok kısa bir masal olduğunu unutmadan, insan ilişkilerinde tükenmemek ve kadınların yapıları itibarıyla daha hassas olduklarını göz ardı etmeden hoşlanmadıkları hareketlere değinmek istiyoruz.

Üstelik bunlar bilimsel olarak kanıtlanmış gerçekler.

aşk hayatı
aşk hayatı

İşte O Hareketler

Üstte de ifade ettiğimiz gibi istisnaların kaideleri bozmayacağını da unutmadan kadınların hassas yapısından dolayı toplu ortamlarda erkeklerin küfürlü konuşmalardan hoşlanmadığını öncelikle ifade etmeliyiz.

Bunun yanında egosunu öne çıkarak diğer kadınları küçümseyen erkek basma kalıp davranışları da kadınların dayanamadığı hareketlerin ilk sıralarında geliyor. Yani kadınlar üstten bakan erkekler ile empati kurmakta zorlanıyor. Eşitlikçi bir dil istiyorlar.

kadınların hoşlanmadığı hareketler
kadınların hoşlanmadığı hareketler

Eşleri ya da erkek arkadaşlarının sosyal medya hesabının şifresini istemelerini kendilerine yapılan bir hareket olarak kabul ediyorlar ve ortada bir güven sorunu olduğunu düşünüyorlar.

Kendilerinin bir birey olduğunu ve erkek arkadaşları olmasının son derece normal olduğunu düşünen kadınlar erkek arkadaşlarına karışılmasına karşı çıkıyorlar. Aynı şekilde gece erkek arkadaşı ya da eşi olmadan dışarı çıkmasına tepki konulmasına da kızdıkları net bir biçimde kanıtlanmış durumda.

Kıyafetlerine karışılması, her türlü şiddet de kadınların dayanamadıkları hareketler arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir