Japon Stilinde Bir Yatak Odası İster miydiniz?

Japonlar, küçük ve daha rahat edebileceklerini düşündükleri minik eşyalarıyla beraber bir ev içerisinde yaşarlar. Zen felsefesi adı verilen bir felsefe ile yaşamaya alışkın olan ve bu felsefeyi seven Japonlar, çeşitli durumlara dikkat ederek yatak odalarında detayları göz önünde bulundurup yaratırlar.

japon yatak odası
japon yatak odası

Japon yatak odası denildiğinde akla gelebilecek olan en başta, yataklardır. Yatakların yere yakın olmasının en büyük nedeni ise, felsefeyle bağlaştırılır. Bunun yanı sıra yatak odası içinde kullanılan motiflerde yine dikkat çekici ve ayrıntılıdır.

Yatak Odalarında Eşyalar Minimal Olmalı!

Yatak odalarının içerisinde bulunan eşyaların her biri, minimal derecede olmalıdır. Eğer ki böyle olursa, hem rahat hem de istenilen şekilde yatak odasının ferahlığından yararlanılır. Ayrıca, rahat bir yatak odanın olması demek, eşyaların daha minimal derecede kullanılarak ferah bir alanı yaratıyorsunuz demektir.

japon yatak odası
japon yatak odası

Kolay taşınabilirliği yanı sıra ince ve hafif eşyaların seçimiyle de yatak odalarında ayrı bir değişiklik yapmayı severler. Siz de buna bağlı olarak yatak odalarının içerisinde eşyalarınızı Japonlara uyarak Zen felsefesine yakın bir şekilde yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir