Güzellik Yolunda Diode Lazer

Etkili bir epilasyon yöntemi olan diode lazer ciltte daha derine inerek ince tüylerde yüksek oranda başarı gösterir. Lazer ışınları, kıl köklerine yeteri kadar ulaşamazsa iyi sonuç alınamaz. Lazer epilasyon için altın standart diye tabir edilen 810 nm diode lazer dalga boyunun kliniksel çalışmalarla kanıtlanmış etkisi yüksektir. Gelişen teknolojiyle 810 nm lazer ışığı üretebilen cihazlar sayesinde, derisi kalın olan sırt bölgesinde bile daha derine ulaşarak etkili epilasyon imkanı mümkün.

diode lazer
diode lazer

Tüm yaşamınızda sizi rahat ettirecek lazer epilasyon yöntemine başvurmadan önce doktor kontrolünde ve uzman merkezlerde uygulama yaptırmak önemlidir. Ucuz olmasından dolayı yurtdışından getirilen taklit sistemler kullanılarak ücretler düşük tutulabiliyor. Öncelikle güvenilir merkez ve etkili bir sistem araştırılarak karar vermek başarılı sonuçlar almak açısından oldukça önemlidir. Epilasyon sonrası uzmanların uyarıları da dikkate alınmalıdır.

Kadınlarda ve Erkeklerde Diode Lazer Kullanımı

Kadınlarda en etkili lazer epilasyon sistemlerinden biridir. Tüm bölgelere rahatlıkla uygulanabilir. Genellikle tek başına kullanılır. Ancak bazı durumlarda diğer lazerlerle birlikte tedaviler için de kullanılabilir.

diode lazer
diode lazer

Erkeklerde tüyler kadınlara göre daha derinde bulunur ve cilt daha kalındır. Diode lazerlerin ürettiği ışınların derinlere inebilmesi erkek kıl köklerine en yüksek seviyede ulaşır. Bu durumun başarı oranını arttırmadaki etkisi de yüksektir.

Neden Diode Lazer ?

Diode lazer tüm cilt tiplerinde uygulanabilir. Vücuttaki tüm bölgelerde başarılıdır. Kol, bacak, genital, koltuk altı, göğüs ve sırttaki tüylerde etkili bir yöntemdir. Bu yöntem, teknik özelliklerinden dolayı yüz bölgesi gibi bölgelerde diğer epilasyon yöntemlerine göre daha etkilidir.

diode lazer
diode lazer

Deri altında daha derine ulaşır. Derindeki ve kalın tüylerde etkilidir. Yeni üretilen diode lazer sistemleri ağrısızdır. Cihaz başlıklarında bulunan hava soğutma sistemi deriyi soğutarak ağrı kesici etkisi yaratır.  Dünyada en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemlerinden biridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir