İş Hayatında Başarısız Olmak

Günümüzün modern dünyasında milyonlarca insan, iyi ya da kötü bir işe girip evine ekmek götürmenin telaşını yaşıyor. Bulunduğu iş yerinde de doğal olarak hem saygı hem de takdir görmek istiyor. Fakat torpilli olanların dışındaki birçok insan, iş yerinde hak ettiği olumlu geri dönüşleri bir türlü göremediğinden yakınıyor.

başarısızlık nedir
başarısızlık nedir

Benzer pozisyonlarda yer alan iki farklı çalışandan biri tıkır tıkır işlerini yürütüp hayatını idame ettirirken, diğeri neden hep ikinci planda kalıyor ve mutsuz oluyor? Bu soruyu kendine defalarca soran binlerce insan var. Yanıtını ise uzaklarda aramaya gerek yok. Çünkü eğer şimdiye kadar kendiniz için bir hedef belirlemediyseniz, rüzgârın sizi ittiği yerden memnun kalmamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

iş hayatında başarısızlık
iş hayatında başarısızlık

Ne Umdum, Ne Buldum?

Eğer kendinize bu soruyu soruyorsanız, öncelikle işinizden ne beklediğinizi belirlemelisiniz. Çünkü kendine hedef belirlemeyen bir insan, hayatın verdikleriyle yetinmek zorunda kalır. Ayrıca bugüne dek öğrendiklerinizi işinize yansıtmazsanız, başarının yolu da açık olmayacaktır. Önyargılarınızdan kurtulmayı, duygularınıza hakim olmayı, zamanı ve stresi iyi yönetmeyi öğrenmediğiniz sürece, hayatınızdan şikayetçi olmanın emekliliğe kadar yolu vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir