Hortum Toplama Makarası Odaksan’dan Alınır

Sanayide ve imalathanelerin bazılarında kullanılan hortum malzemelerinin kullanımı kolay olmalıdır. Hortum malzemelerindeki en büyük sorunlardan bir tanesi, dolaşması ve kullanımının zorlaşmasıdır. Hortum toplama makarası hortum ürünlerinin toplu bir şekilde durmasını ve kullanılmasını sağlar.

hortum toplama makarası
hortum toplama makarası

Hortum Tipleri ve Makaraları

Yağ ve hava basan hortumlar çoğunlukla yüksek basınç altındadır ve savrulmaları kolay olur. Bu yüzden bu hortumları sabitleyen bir makara sistemine ihtiyaç vardır. Hortum makarası yardımı ile sabitlenmeyen hortumlar ciddi kazalara ve yaralanmalara neden olabilir.

Yağ ve hava ileten hortumlarda kullanılan makaralar, 10 mt ve 15 mt’lik hortumlar için tasarlanır. Otomatik sarma özelliği ve otomatik kilitleme özelliklerine sahiptir. Kendiliğinden kilitleme yapabilen stop sistemine sahiptir. 200 Bar patlama basıncına sahiptir ki 200 Bar ciddî bir basınç değeridir. Çoğunlukla dış mekânlarda kullanılır ve dış mekânların aşındırıcı etkisine karşı, DKP özel sac malzemeden imal edilir. Bu sac malzemesi elektrostatik boya ile kaplanarak tam koruma sağlanır. Duvar ve araç içi modelleri bulunabilir.

Otomatik sarma özellikli toplama makaraları, pnömatik sistemlerde kullanılan ya da elektrik motoru transferinde kullanılan hortumlar için üretilir. 10 ya da 15 mt’lik hortumlar için kullanılabilir. Otomatik sarma özelliğine sahiptir ve kendiliğinden durabilen sistemle tasarlanır. Hortum toplama makarası elektrostatik toz boya ile kaplanır. Böylelikle dış koşullara karşı uzun süre dayanabilir ve paslanmaz. Duvara monte edilebilir, araç içinde kullanılabilir ve iki yönlü değişim yapılabilir. İş kazalarının önlenmesine etkili bir üründür.

Kabinsiz makaraların da işlevi, işyerlerinde oluşabilecek kazaların önüne geçilmesinde etkilidir. En fazla 4 adet hortum monte edilebilir. Hortum makarası elektrostatik toz boya ile kaplanır. Makara asma derinliği 65 cm, 230 cm yüksekliğe ve 70 cm genişliğe sahiptir. Montajı ve sabitlenmesi kolaydır. Yağ boşaltma tapası ve kolay bir şekilde çıkarılabilir ızgarası bulunur. Pnömatik sistemler için kullanılan hortumlar için idealdir. Ayrıca alt kısmında hortum için gerekli olan âletleri taşıyabilirsiniz.

Yüksek oranda güvenlik sağlayan ve zengin aksesuar seçeneklerine sahip olan hortum makara sistemlerini, https://www.odaksan.com.tr/ sitesinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir