Hız Arabaları

Araba tutkusu tüm dünya üzerinde insanların vazgeçemedi ve her geçen zamanda git gide artan bir hobidir. Araba tutkunları her çıkan arabayı denemek için elindeki imkanları zorlamaktadır. Özellikle bu konu hız arabaları ile ilgili olduğu zaman daha farklıdır.

bugatti
bugatti

Hız rekorları her sene daha artmaktadır. Bazı otomobil firmaları seri üretim yerine sundukları araç imkanları ile yüksek hızlara ulaşmak için yarışmaktadır. Bazı firmalar ise çeşitli modifikasyon ve ya özel yapım araçlarıyla sınırları zorlama çabalarındadır. Dünya üzerinde ki bir çok otomobil ile şirketler konforu ön plana alırken, insanlar genellikle hız ile ilgilenmektedir. Çünkü o heyecan birçok insanın vazgeçemediği bir tutkudur.

Dünya Üzerinde En Hızlı Arabalar

Bu sıralamada hemen hemen herkesin bildiği gibi ilk sırayı BugattiVeyron almaktadır. BugattiVeyronSuperSuport 267 mph hız ile 2.4 saniyede 100 km/s aşmaktadır. Özel alüminyum NarrowAngle w16 1200 beygir motor gücü ile olağan üstü bir performans sergilemektedir. Taban fiyatı 2.400.00$’ dır.

koenigsegg
koenigsegg

Hemen arkasından ise KoenigseggAgera gelmektedir. Toplamda 260 mph hıza ulaşan araç 2.6 saniye de 100 km/s aşmaktadır. Twin Turbo özelliği ile V8 motora sahiptir. 1099 beygirlik bir motora sahiptir. Taban fiyatı ise 1.600.000$ ‘ dır.  Bu arabanın kendine özgü harika bir tasarımı bulunmaktadır. BugattiVeyron’un en büyük düşmanı diyebiliriz.

Üçüncü olarak ise SSC Ultimate Aero gelmektedir. Toplamda 257 mph hıza sahiptir. 2.7 saniyede 100km/s hızına ulaşmaktadır. Taban satış fiyatı ise 654.000$ ‘ dır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir