Hamileliğin Hangi Döneminde Tatile Gidilmelidir?

Gebelik döneminde tatil düşünüyorsanız eğer bazı hususlar açısından dikkat etmekte fayda var. Sonuçta rahatlık ve eğlence açısından titiz davranılması gereken gebelik döneminde anne adayları normalden daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.

Hamilelikte Tatil
Hamilelikte Tatil

Hamileliğini sorunsuz şekilde devam ettiren anne adaylarının tatile çıkmasında herhangi bir sorun yoktur. Ancak hamileliğin ilk aylarında düşük olma ihtimali yüksek olduğu için anne adayının kendini yormaması gerekir. Sorunlu bir gebelik geçiriyorsanız eğer öncelikle doktorunuzun kararını alarak tatile çıkmanız sizin lehinizde olacaktır. Böylelikle tatil süresince yaşayabilecekleri sıkıntılara karşı da çözümler üretmiş olursunuz.

Hamilelikte Tatil
Hamilelikte Tatil

Ayrıca tatilinizi ülke içi ve ülke dışına göre seçmeniz de annenin ve bebeğin sağlığını tetikler. Netice de sorunlu hamileliklerde geri kalmış ülkelere gitmek, aşırı sıcak yada aşırı soğuk ülkeleri ziyaret etmek ve yüksek rakımlı yerleşim birimlerinde bulunmak hem anneyi hem de bebeği tehlikeye atar. O nedenle gebelik döneminizde tatil yaparken her yönden rahat edebileceğiniz mekanları seçmeye çalışın. Gebeliğinizin son aylarına doğru tatil yapılıyorsanız eğer her zaman tedbirli davranarak mekanı daha önceden araştırmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir