Dolgun Görünümlü Dudaklar

Dudaklarının daha dolgun ve çekici bir görünüme sahip olmasını isteyen bayanlar için ameliyata gerek kalmadan yapılan birkaç makyaj hilesi ile doğal ve dolgu dudaklara sahip olmanız mümkün. Öncelikle yüzünüzde dudaklarınızın ön planda olmasını istiyorsanız cilt ve göz makyajınızın hafif olması gerekir.

Dolgun Dudakalar
Dolgun Dudakalar

Ten Rengi Dudaklar

Aslında her insanın dudak rengi ile cilt rengi aynı değildir. Bu yüzden aynı rujun etkisi de kişiden kişiye farklılık gösterir. Cildinize sürdüğünüz fondöteni dudaklarınıza sürün ve rujunuzun bulaşmaması için ise biraz da pudra, farkı göreceksiniz. Ten rengi olan dudaklarınıza önce dudak kalemini sürün, dikkat edin dolgun dudaklar için kalemi biraz daha dışardan sürmelisiniz.

Dolgun Dudakalar
Dolgun Dudakalar

Cilt renginizden iki ton koyu renkteki dudak kalemini alt dudağınızın altına küçük bir çizgi çizerek gölge yapabilir, böylelikle dikkati çekebilirsiniz.

Mat makyajlar dudakları daha ince gösterirken parlak rujlar ise bunun tam tersini yapar. Parlak rujlardan herkes hoşlanmayabilir bu yüzden sadece dudağınızın bir kenarına hafifçe sürdüğünüz ruj bile etkili olur.

Sonuçta herkesin dudak yapısı farklı olduğundan kendinize ait teknikler ile dudaklarınızı daha dolgun ve bakımlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir