Güneş Kremi Bebeklere Sürülür mü?

Güneşten korunmanın en etkili yöntemi olan güneş kremlerini bebeklere sürmek gerekir mi? Güneş kremi bebeklerde farklı bir etkiye sebep olur mu?

bebekte güneş kremi
bebekte güneş kremi

Bebek bakımı özellikle yaz aylarında oldukça önemlidir. Özellikle altı aydan küçük olan bebeklerin bakımına önem verilmesi gerekir. Altı aydan küçük olan bebeklerin ciltleri oldukça hassas yapıda olup güneşten etkilenebileceği gibi güneş kremlerinin emilimini de tam olarak gerçekleştiremeyebilir. Hassas bebek tenine güneş kremi ya da güneşten koruyucu herhangi bir kremin sürülmemesi uzmanlar tarafından öneriliyor. Gün içinde özellikle güneşin dik olduğu saatlerde dışarı çıkılmamasını öneren uzmanlar zaruri olarak çıkılması gereken bir durumda ise şapka takılması, uzun ve serin tutacak kıyafetlerin tercih edilmesi gerektiği konusunda hem fikirler.

Bebeğinizi Güneşten Korumanın Yolları

  • Mümkün olduğu kadar güneşten uzak tutmanız önerilirken dışarı çıkmanız gerektiği durumda gölge alanları tercih etmeniz önerilir.
  • Altı aylıktan küçük bebeklere güneş koruyucu önerilmez. Fakat altı aylıktan büyük olan çocuğunuz için doktorunuz tarafından önerilecek olan güneş kremini kullanmanız gerekir. Aksi takdirde alınacak olan ürün cildinde farklı etkiler yaratabilir.
bebek ve güneş kremi
bebek ve güneş kremi
  • Güneş kremi sürmeden önce bedeninin herhangi bir yerinde test etmeniz ve alerjik etkinin yaşanıp yaşanmadığını kontrol etmeniz tavsiye edilir.
  • Güneş koruyucu ve sinek koruyucuyu asla aynı anda kullanmayın. Ellerine güneş ya da sinek koruyucu sürmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir