Gribin Düşmanı Bitter Çikolata

Kış mevsimi geliyor. Kronikleşen ya da daha doğrusu klasikleşen bir hastalık olan grip, kapımızı çalmak üzere, griple mücadelede artık bazı şeyleri değiştirmek gerekiyor. Değişirken, var olan imkânları da en akılcı bir şekilde değerlendirmek gerekiyor. Bir çeşit soğuk algınlığı olan bu rahatsızlık, virüs yoluyla kişiden kişiye bulaşır ve hızlı bir şekilde yayılır.

bitter
bitter

Bağışıklığınızı Artırın

En etkin mücadele yöntemi, bedeninizi sıcak tutup dinlenmek olmalıdır. Kemiklerin dinlenmesi, bu hastalıkla mücadelede en etkin seçenektir. Bunun yanı sıra, şimdi söyleyeceğim ayrıntıya dikkat etmenizi rica ediyorum. Bitter çikolata yiyerek gripten korunabilirsiniz. Griple mücadelede en etkin savunma mekanizmalarından biri olan bitter çikolatayı, bu saatten sonra daha fazla tüketeceğinize inanıyorum.

çikolata
çikolata

Şöyle ki, bu çikolatanın içerisinde bulunan kakao, T hücrelerini besleyerek bağışıklık sisteminin gelişmesini sağlar. Bağışıklık sisteminin gelişmesi de direkt olarak griple mücadelede sizleri başarılı kılar. Ihlamur, bitki çayları veya antibiyotikler ile mücadele edebilirsiniz ancak bunların yanında çikolata yiyerek de gripten korunabilirsiniz. Soğuk kış günlerinde sizlere yardımcı olacak bir fikir, bir öneri niteliğinde. Denemelisiniz mutlaka.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir