Daha Büyük Görünen Gözler Elde Etmenin Sırları

Sönük görünen gözlerinden yakınan kadınların, daha iri gözlere sahip olması birkaç tüyoyla mümkün. Daha iri gözler için öncelikler ten makyajının tamamlanmış olması gerekiyor. Cilt kusurları tamamen giderildikten sonra pürüzsüz bir ciltle beraber gözler daha ön plana çıkacaktır.

göz makyajı yapmak
göz makyajı yapmak

Kaşlarınız fazla düşükse veya şekilsizse öncelikle fazla belirginleştirmeden şeklen kaş boşlukları kaş kalemleriyle doldurabilirsiniz. Kaşlarınız sürekli düşüyorsa kaş jölesiyle asi kaşlarınıza daha dik bir şekil verebilirsiniz. Kirpiklerinizi kıvırarak daha yukarıya kaldıracağınız için gözleriniz belirginleşecektir.

Büyük Gözlerle Dikkat Çekici Olabilirsiniz

Koyu renklerin gözleri dar gösterme etkisi olduğu yanılgısıyla küçük gözlü kadınlar bu tonlardan sürekli kaçar ancak alt kirpik diplerine göz ortasına kadar kahverengi tonlarında far uygulayarak alt kirpikleri ortaya çıkartabilirsiniz.

büyük gözler
büyük gözler

Açık renklerdeki göz kalemlerini göz içine sürerek koyu çizgilerin daha belirgin olmasını sağlayabilirsiniz. Göz kapaklarınıza ten renginizdeki simsiz, parlak bir far uyguladıktan sonra üst kirpiklere hacim veren yoğun bir maskara uygulayın, alt kirpik uçlarına da yoğun bir uygulamayla daha büyük gözlere sahip olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir