Gözyaşı Desenli Sac Firması

Bir tarafı düz bir yüzeye sahipken, diğer tarafında ise gözyaşı desenleri olan saca, gözyaşı desenli sac denir. Bu saclar genellikle sırt plakları olarak kullanılır ve kayma riskleri de oldukça azdır. Kayma riskinin az olması, gözyaşı desenli sacın merdivenlerde, rampalarda ve yürüyüş yollarında kullanılmasını mümkün hale getirmiştir. Ayrıca göz yaşı desenli saclar, korozyona ve her türlü hava koşuluna da dayanıklı saclardır. Bu yüzden, gözyaşı desenli saclara bakım yapmaya kesinlikle gerek yoktur. Gözyaşı desenli sacların kalınlığı genel olarak, 1,5 mm ile 16 mm arasında değişmektedir.

Gözyaşı Desenli Sac Kullanım Alanları

Gözyaşı desenli saclar sürtünme kuvvetinin fazla olmasını sağlamasıyla beraber, temel yüzeyde kullanılan malzemelerde ön plana çıkar. Sürtünme kuvvetinden faydalanmanın gerekli olduğu hemen her yerde, gözyaşı desenli sac görmek mümkün.

  • Gözyaşı desenli saclar en çok, yangın merdivenleri ve yürüyen merdivenlerde kullanılır.
  • Gözyaşı desenli saclar, sürtünmeyi arttırması amacı ile en ağır endüstriyel alanlarda, dik rampalarda ve sanayi makinelerinde de kullanılır.
  • Gözyaşı desenli saclar, uzun süre suya maruz kalarak ıslanmasına rağmen hiçbir şekilde kayganlığa yol açmadığı için gemilerde ve su kıyılarına yakın binaların ıslak zeminlerinde kullanılır.
  • Nakliyecilik sektöründe de yaygın olarak gördüğümüz gözyaşı desenli saclar, nakliye kamyonlarında, nakliye depolarında ve nakliyecilerin merdivenlerinde kullanılır.
  • Ayrıca, gözyaşı desenli sacları sürtünmeyi arttırmasının dışında kullanmak da mümkün. Gözyaşı desenli saclar, görsel olarak da güzel göründüğü için zemin kaplamasında ve evlerin dış cephelerinde de kullanılır.
  • Yük taşıyan tır ve kamyonların, içerisinde bulunan malzemeyi daha yavaş bir şekilde boşaltarak malzemelerin zarar görmemesi için bu araçların kasalarında da gözyaşı desenli sac kullanılır.
  • Kısacası, gözyaşı desenli sacları sürtünmeyi arttırmak amacıyla, her türlü malzeme üzerinde kullanmak mümkündür.

Gözyaşı desenli saclar hakkında daha fazla bilgi almak ve bu ürünü kolay bir şekilde temin etmek için https://www.karacametal.com/gozyasi-desenli-sac adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir