Gelin Çiçeği Nasıl Seçilir?

Düğün günü geldiği zaman insanlarda büyük bir telaş oluşmaya başlar. Özel ve eşsiz günlerden olan düğün günlerinin vazgeçilmezi ise gelin çiçeğidir. Gelin çiçeği süsleme aşamasından seçim aşamasına kadar dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi gereken bir detaydır.

Gelin çiçeğinizi süslerken ve seçerken gelinliğiniz ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Nikah ve düğün sonrasında ön planda duracak olan gelin çiçeği gelinlik ile uyumlu olmazsa göze batan bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bu sebeple, gelin çiçeği seçilirken mutlaka gelinlik modeline uyumlu hareket edilmelidir.

Konsept

Seçim konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise düğünün konseptidir. Kır düğünü yapıyorsanız çiçeğinizin içerisinde kullanabileceğiniz ufak yeşillikler ile son derece hoş bir hava yaratmaya başlayabilirsiniz. Konsepte uygun çiçekler seçilmesi sizi her zaman avantajlı duruma geçirecektir.

Saç Modeli

Gelin çiçeği seçiminde göz ardı edilen önemli detaylardan birisi de saç modelinizdir. Genel olarak çoğu gelin adayı saç modeli ile gelin çiçeği arasındaki uyuma dikkat etmemektedir. Gelin çiçeği saçınızın göz alıcı tamamlayıcısıdır. Saç modeliniz açık olacaksa daha ufak ve toplu aranjman gelin çiçeklerini tercih edebilirsiniz.

Mevsim Şartları

Gelin çiçeği seçerken mevsim şartlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Kış aylarında düğün yapacaksanız yaz çiçekleri sizler için pek uygun olmayabilir. Ayrıca gelin çiçeği gün boyunca elinizde olacağı için bileğinizi yormamak için ufak ve hafif olan modelleri tercih etmelisiniz.

Farklı renkteki aranjmanlar ile süslenmiş gelin çiçeklerini tercih etmek istiyor olabilirsiniz. Bu tür durumlarda uyumluluğu yakalayabilmek için kurdelelerden destek alabilirsiniz. Gelinlik modelinizi le uyumlu bir kurdele ile aynı şıklığı yakalayabilirsiniz. Gelin çiçeği süsleme işlemleri için dilerseniz https://www.cicekmalzemeci.com/gelin-cicegi-susleme-malzemeleri adresini de ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir