Gelişen Teknoloji

Herkes, teknolojinin hayattaki önemini ve bununla beraber oluşan gelişmelerin önemini bilir. İnsanların hayatında önemli bir yere sahip olan teknoloji, özellikle akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve tabletler aracılığıyla günlük yaşamı kolaylaştırmak ve zenginleştirmek amacıyla kullanılır. Ancak sosyal medya kullanımı veya oyun gibi avantajlarının yanında, teknolojinin birçok işi geliştirme ve kolaylaştırma gibi özellikleri mevcuttur.

kanal görüntüleme robotları
kanal görüntüleme robotları

 

Teknik gerektiren işler, gelişen teknolojinin etkisiyle daha farklı bir boyut kazanmıştır. Örneğin; eskiden zor bir durum olarak nitelendirilen şebeke borularının, yağmur suyu hat borularının, girilmesi zor karanlık ortamların kanal görüntüleme işlemleri gelişen teknoloji sayesinde kolay bir haldedir.

Kanal Görüntüleme İşlemi

Farklı aletler ve teknolojinin yardımıyla artık basit bir hal alan kanal görüntüleme işlemi, Robotek gibi profesyonel kuruluşlar tarafından gerçekleşir. Görüntülenecek hatların krokilerinin çıkarılmasının ve işaretlenmesinin ardından başlangıç noktasından itibaren kanala girilir. Kanal görüntüleme işleminin amacı, alt yapı tesislerinde oluşan deformasyonları belirlemek ve bu sorunların çözümü için gerekli bilgiyi sağlamaktır.

Türkiye’nin her yerinde kanal görüntüleme hizmeti veren Robotek, ada içi parsel bacası ve hatlarının görüntülenmesi, kanalizasyon şebeke borularının görüntülenmesi, içme suyu şebeke borularının görüntülenmesi, havalandırma kanallarının görüntülenmesi gibi birçok alanda işlemlerini gerçekleştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.