Gelişen Teknoloji İletişim Kopukluğuna Sebep Oluyor mu?

Uzmanlar tarafından uzun uzun tartışılan konulardan biri de teknolojinin hayatımıza kattığı artılar ve eksilerdir. Bir taraftan günlük yaşantımızı fazlasıyla meşgul ederken diğer taraftan hem iş hem de sosyal yaşantımızda fazlaca işe yaradığını inkâr etmek mümkün değildir. Özellikle akıllı cep telefonları, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar hayatımızın olmazsa olmazları arasındaki yerini çoktan aldı.

teknolojinin zararları
teknolojinin zararları

Teknolojinin Esiri Olmayın

Sizce teknolojinin sadece avantajları mı var? Hiç eksisi ya da dezavantaj sayılabilecek özellikleri yok mu? Tabii ki var. Zaten uzmanlar da bu konuda süreli olarak uyarıyor. Teknolojinin esiri olmayın. Gün içinde yüz kere mesajlaşmak ve birbirinize sadece sosyal medya aracılığı ile ulaşmak yerine arayıp konuşmayı tercih edin. Hatta mümkünse yüz yüze gelip kısa da olsa sohbet etmek en iyisidir.

telefon bağımlılığı
telefon bağımlılığı

Bu tür ayrıntılara dikkat etmemek maalesef iletişim kopukluğu ile sonuçlanıyor. Çünkü insanlar dijital platformlarda vakit geçirmekten birbirlerine vakit ayıramaz hale geliyorlar. Sms ortamında konuşmakla birbirlerini önemsediklerini düşünüyorlar ama maalesef durum o kadar basit değil. Vakit ayırmak ve sıcak iletişim halinde olmak günümüzde en önemli değerlerden biridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir