GDO’lu Besinler Her Yerde

Uzmanlara göre karnımızı doyurmaya çalışırken gdo’lu ürünler yüzünden aslında yavaş ve zehirli bir ölüme gidiyoruz. Ne yazık ki toplum olarak Gdo lu ürünler, bunların raf ömrü, etkileri , üretim süreçleri hakkında yeterli bilgiye sahip değiliz. Bu da bizim gdo lu ürünlere karşı bilinç ve direncimizi düşürüyor.

gdolu besinler
gdolu besinler

Gdo moleküler biyoloji yöntemleri ile belirli bir geni üzerinde değişiklikler yapmak üzere izole edip başka bir canlıya aktarmak anlamına geliyor. Bu işlem yapıldıktan sonra ortaya genetiği değiştirilmiş organizmalar çıkıyor. Gdo’ların üretiliş amacı doğal yollarla çözülmesi mümkün olmayan genetik sorunları çözmek ve ticari olarak bunu büyük bir karla satmaktır.

gdolu besinler
gdolu besinlergdo

Günümüzde gdo uygulanan ürünler arasında maya, bakteriler, insan ve hayvan hücreleri , deney hayvanları ve bitkiler bulunuyor. İlaç ve besin üretiminde Gdo su değiştirilmiş bakterilerin kullanımına sıklıkla rastlanıyor. Gdo ilk başlarda iyi amaçlar için hizmet etmek adına yaratılsa da sonraki zamanlarda Gdo ile ilgili tartışmalar sürekli artmıştır. Gdo yöntemi ile üretilen ilk madde insülindir bu tıbbi anlamda büyük başarılar kazanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir