Facebook, Twitter’ı Satın Mı Alıyor?

Türkiye’nin en çok tercih edilen sosyal paylaşım platformu olan Facebook büyük bir işe hazırlanıyor. Gözünü Twitter’a diktiğine dair iddialar bulunurken bu iddialar henüz belirsizliğini koruyor. Son yılların en ses getirecek teknoloji haberi olacak olan bu durum şimdiden kullanıcıları meraklandırmaya başladı.

sosyal medya
sosyal medya

Twitter Yerinde Sayıyor

Geçmişe bakıldığında daha önce Facebook, Twitter’ı satın almak istemiş fakat başarılı olamamıştı. Ama şimdi mevcut duruma bakıldığında Twitter uzun bir süredir gelişme gösteremiyor. Yerinde sayan şirket durgun bir çizgide devam ediyor. Bu da Facebook’un satın alma ihtimalini oldukça güçlendirir bir ihtimaldir. Öte yandan Twitter’ı bünyesinde barındıran şirket yeni bir büyüme istiyor ama bunu gerçekleştiremiyor.

twitter ve facebook
twitter ve facebook

Büyüme adına geçtiğimiz gün fotoğraf paylaşımının karakter sayısını etkilemeyecek olmasına dayalı özellik hayata geçirildi ama yine de beklenen büyüme gerçekleşmedi. Öyle veya böyle Twitter elinde güçlü bir sistem bulunduruyor. Kullanıcıları ve reklam piyasası ile sosyal paylaşım platformları arasında dikkat çeken Twitter, bu yüzden Facebook’un ilgi odağı. Önümüzdeki günlerde yeni gelişmeler yaşanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir