Evlerde Vintage Dekorasyon Modası

Evinizin görünümünden sıkıldıysanız artık yeni bir dekorasyon uygulamanızın vakti gelmiş demektir. Yepyeni bir oda görünümü için mutlaka mobilyalarınızı değiştirmeniz, zemin döşemelerini yenilemeniz gerekmiyor. Bildiğiniz gibi ufak dokunuşlarla da odalarınızı bambaşka bir görünüme bürüyebilirsiniz. Örneğin pek çok evde hayat bulan vintage dekorasyon fikirleri siz ede ilham verebilir.

vintage dekorasyon
vintage dekorasyon

Ahşabın Sakinliğini Evinize Taşıyın!

Vintage dekorasyonun temelinde ahşap var. Eğer evinizde plastikten ziyade ahşap ürünler kullanıyorsanız bu dekorasyon yöntemi sizin için harika bir seçim olacaktır. Olabildiğince doğallığın tercih edildiği, huzurun ve sükunetin hakim olduğu bir dekorasyon yöntemi olduğundan evinize ahşabın sakinliğini taşıyabilirsiniz. Peki, bu dekorasyonu uygulamak için evinizde neler yapmalısınız?

vintage dekorasyon örnekleri
vintage dekorasyon örnekleri

Öncelikle ahşap mobilyalarınızın üzerine örttüğünüz örtülerin tümünü kaldırın. Eğer mobilya süslemeleri kullandıysanız onları da sökün. Çünkü ahşap evinizin yıldızı olmalıdır. En çok ön plana çıkan da ahşap olmalıdır. Duvarlarınızdaki çerçeveleri yapışkanlı ahşap görünümlü folyolarla kaplayın. Koltuklarınızın sade ve düz renkte olmasını sağlayın. Yüzlerini yenileyebilir ya da düz renk örtü kullanabilirsiniz. Evinizde vintage rüzgarları estirmek işte bu kadar kolay!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir