Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Eller, estetik görünüm açısından özellikle dikkat edilmesi gereken yerlerden biridir. Hem şimdi hem de ilerleyen zamanlarda deri, kemik ve tırnak bakımı daha çok özen isteyebiliyor. Bunun için de pahalı kuaförlere gitmek istemeyenlere evde tırnak bakımı yapılması mümkün oluyor.

tırnak bakımı
tırnak bakımı

Tırnak kesimi ile başlamak gerekir bakıma! Tırnaklar, banyodan sonra nemlenmiş bir şekilde kesilmesi en doğru seçim olur. Tırnak kesimi ardından nemlendirilir ve krem emildikten sonra törpülenmeye başlanabilir. Törpüleme işleminde, tırnaklar küt ise küt yuvarlak ise yuvarlak ve küt görünüm verilebilir. Küt tırnakların yuvarlak şekil verilmesi daha zor olacağından oje ile kapatılabilir.

Tırnağa Zeytinyağı ile Harika Masaj!

Tırnaklarınızın en kolay ve sağlıklı bakımını zeytinyağı ile masaj yaparak yapılmasıdır. Hem yumuşatır hem de besleyici özelliği ile deriyi, tırnak etlerini besler. Aynı zamanda yorgunluğunu alır.

tırnak bakım
tırnak bakım

Ama evde tırnak bakımı sağlık açısından çok dikkate alınması gerekiyor. Önemle dikkat etmeniz gerekir ki tırnaklar enfeksiyon hastalıklarının geçmesine sebep olabilir. Bu yüzden çok özen gösterilerek tırnak bakımı ve manikür işlemi yapılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir