En İyi WordPress Eklentileri

WordPress en yaygın olarak kullanılarak ve her geçen gün gittikçe başarısını katlayan oldukça kaliteli bir web sitesi altyapısıdır. WordPress diğer sitelerin aksine kullanıcılarına tamamen daha kolay bir kullanım imkanı sunması ile ön plana çıkmaktadır. Herhangi bir kod yazma işlemine gerek kalmadan özelleştirme yapabileceğiniz WordPress de birçok farklı eklenti yer almaktadır. En iyi WordPress eklentileri tamamen kişilere ve isteklere bağlı olarak değişse de temel de en çok kullanılan eklentilerin daha başarılı olduğu söylenebilmektedir. WordPress eklentileri oluşturmak istediğiniz web sitenizde eklemek istediğiniz herhangi bir özelliğin mevcut olduğu kod parçaları olarak bilinmektedir. Diğer bir isimle ise WorpPress plugin olarak da bilinir. WordPress eklentileri;

  • Kodlama bilgisine gerek kalmadan tasarım yapmanızı,
  • İstediğiniz özelliklerden ücretsiz faydalanmanızı,
  • İstediğiniz site tasarımın tek bir program ile yapmanızı,
  • Satış yapmanızı sağlamaktadır.

Bu özelliklerin hepsinden en kaliteli şekilde yararlanabilmeniz için tasarlanan en iyi WordPress eklentileri en çok kullanana bağlı olarak listelenebilir.

en iyi wordpress eklentileri

  1. All in One SEO Pack

All in One SEO Pack en çok kullanılan ve en beğenilen WordPress eklentileri arasında yer almaktadır. Bu eklenti sitenizin tasarımı bittikten sonra bu sitenin SEO ayarlarını doğru bir şekilde yapmanızı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kategori sayfası ile birlikte diğer içeriklerin SEO işlemlerini de yapmanızı sağlayacaktır. SEO ayarları bir sitenin olmazsa olmazıdır.

  1. Akismet

Bir internet sitesinde karşılaşılan en büyük sorun spam olarak atılan yorumlardır. Blog bir site yöneteceksiniz ve bunun üzerinde ilerlemek istiyorsanız spam yorumlardan kurtulmak için bir eklenti kullanmanız gerekmektedir. En iyi WordPress eklentileri arasında bu anlamda en çok tercih edilen eklenti Akismettir. Bu eklenti sitenize gelen istenmeyen yorumları görünmeden silmeye yaramaktadır.

  1. Google XML Sitemaps

İnternet sitesini kurmak için bütün aşamaları gerçekleştirdikten sonra ihtiyacınız olan en önemli şey arama motoru ayarlarıdır. Google XML Sitemaps kullanıcıların ilgisini çekebilmeniz için arama motorunuzu diğer bütün sayfalara bildirmeye yardımcı olmaktadır. Bu aşama da WordPress eklentileri arasında en çok tercih edilen, en başarılı eklentidir. Arama motoru bildirmenin yanı sıra ayrıca birçok farklı noindex seçeneği de yer almaktadır.

  1. Share Buttons by Lockerz

Share Buttons by Lockerz eklentisi sitenizin aktif olmasını sağlayan en önemli eklentilerden birisidir. Bu eklentiyi kullanarak sitenizi ziyaret eden 100 den fazla kullanıcıya tek bir tuş sayesinde paylaşım yapmanıza imkan sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir