En İyi Korku Film Müzikleri

Filmler müzikleriyle var olur ve izleyici üzerinde etkiler yaratır. Müzik özellikle de korku filmlerinde en önemli parçadır. Öyle ki korku filmlerinde kullanılan müzik o denli korku verici olmalı ki izleyicinin tüylerini diken diken yapmalıdır.

Korku Klasiği Psycho’ nun Müzikleri

Sinema tarihinde bu tarz pek çok başarılı ve kaliteli korku türünde yapım bulunuyor. Bu şekilde kronolojik tarzda birkaç film sıralaması yapıldığında öncelikle 1960 yapımı bir Hitchcock klasiği olan Psycho filminin Bernard Herrmann imzalı müzikleri geliyor.

Psycho
Psycho

The Exorcist ve Rosemary’ nin Bebeği ile Korku Müziği

 

Bir diğer klasik korku filmi olan 1968 yapım Roman Polanski’ nin Rosemary’ nin Bebeği isimli filmde Krzysztof Komeda müzikleri etkileyiciliği arttırıyor. William Friedkin’ in sinema klasiği olan filmi The Exorcist, Mike Oldfield’ in Tubular Bells adlı albümünden son derece etkileyici müziklere yer veriyor.

The Exorcist
The Exorcist

Spielberg’ in Jaws’ ı Müzikleriyle de Çok Başarılı

 

Her dönem korku film izleyicisi için unutulmaz filmlerin başında gelen 1975 Steven Spielberg yapımı Jaws isimli filmdeki John Williams imzası taşıyan müzikler, sahnelerin daha korku dolu bir etkiyi izleyiciye başarıyla aktarılabilmesini sağlayarak, sıralamada yer alıyor.

Jaws
Jaws

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir