Dudaklarınız İçin Bakım Sırları

Hiç kuşku yok ki bakımlı dudaklar kadını daha çekici gösterir. Hangi yüzde, hangi yapıda olursa olsun bakımlı dudaklar kesinlikle dikkat çekicidir. Öpülesi dudaklara sahip olmak için dudak bakımını ihmal etmeyin. Dudaklarınızı sigara, kahve, çay ve güneşten koruyun.

Doğal Dudak Kremi
Doğal Dudak Kremi

Dudak Yapısı

Dudaklar en ince cilt katmanına sahiptir. Bu nedenle görünümündeki bozulmalara, renk değişikliğine, çatlamalara vb. daha yatkındırlar. Ünlü bir dermatolog dudakları ‘sünger’ olarak tanımlar. Nemi, suyu emerek dolgun ve daha pembemsi bir görünüm alırken, susuz kaldığında kuruyup, küçülür. Çatlamaya başlar.

İnce Dudaklara Bakım
İnce Dudaklara Bakım

Önemli Sırlar

Dudak bakımı için en önemli sırları açıklıyoruz! Öncelikle su için. Su tüm vücudumuz için önemlidir. Dudaklarınızı fırçalayın. Yanlış duymadınız. Dudaklarınızı fırçalayın. Sabah uyanınca, emekliye ayırdığınız bir diş fırçasını güzelce temizleyin. Sonra, dövülmüş melisa otu ve şeker karışımını dudaklarınıza sürün ve dudaklarınızı dairesel hareketler ile nazikçe fırçalayın. Nemli bir pamukla temizleyin.

Kırmızı Dudak
Kırmızı Dudak

Dudak maskesi yapın. Bunun için kırmızı gül yapraklarını ezin bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı süt tozu ekleyin. Karışımı dudaklarınıza sürün ve 15 dakika kadar bekleyin. Süt tozu ve bal dudaklarınıza daha canlı bir görünüm kazandırırken, gül yaprakları pembemsi tonu güçlendirir. Bu uygulamayı her sabah yapabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir