Donör Disk Uygulama Metotları

Laboratuvarda yapılan çalışmalar neticesinde fiziksel arızası bulunan disklerde yer alan bilgilere tekrardan erişimi sağlayan ikinci diske donör disk denir.

Veri kurtarma işlemlerinde arızalı olan disklerin bir nevi hayat kurtarıcılarıdır. Donör disk seçiminde özellikle stok bankası geniş olan firmalarla çalışmanız önemli. Arızalı olan disklere uygun donörler bulunarak kısa sürede bilgilerinize tekrar erişim sağlarsınız.

Donör Disk
Donör Disk

Donörleri Nasıl Temin Edersiniz?

Donör diske gerek duyulup duyulmadığı ise mühendislik çalışmaları neticesinde belirlenir. Kişiler kendileri de temin edebilir ya da uzman kişilerden destek alabilirler.

Uzmanların belirlediği donör diskler en uygun kurtarma işlemlerini sağlar. Donör disklerde asıl amaç veri teslimi değildir. Verilere hızlı şekilde erişimi sağlayan bir araçtır.

Uygun işlemlerle bozukluklar tamir edilir ve verileriniz hızlı şekilde sizlere geri döner. Bu konuda uzmanlardan yardım almanız sayesinde hasarlı olan verilerin hızlı şekilde kurtarıldığını göreceksiniz.

Bozulmuş disklerinize sizler herhangi bir işlem yapmadan profesyonel kadrolara hemen teslim etmeniz önemli. Bilgilerin zarar görüp görmediği sizlere kısa sürede bilgilendirilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir