Bakımlı Olmanın 5 Kuralı

Bakımlı olmak, bir kadının güzelliği ve sağlığı için çok önem taşır. Özellikle geçen yılların geride bıraktığı kırışıklıklar için gençken önlem almak ve özellikle cilt bakımına dikkat etmek herkesin yapması gereken bir şeydir.

Bakım Önerileri

  • Nemlendirici kullanmak, bakımlı biri olmanın en önemli kuralıdır. Her cilt tipine uygun birçok çeşitte nemlendirici vardır. Bu yüzden, cildinin zaten yağlı olduğunu düşünüp nemlendirici krem kullanmamak bir hatadır. Yağlı da olsa mutlaka her cildin nemlendiriciye ihtiyacı vardır. Nemlendirici sadece yüz bölgesi için değil, vücut için de kullanılmalıdır. Bu, özellikle kış aylarında kuruyan ve çatlayan ciltlere oldukça iyi gelir ve cildin diri olmasını sağlar.
nemlendirici kullanmak
nemlendirici kullanmak
  • Cildi temizlemek, özellikle makyaj yapan kadınların mutlaka yapması gereken bir bakımdır. Makyaj olmasa bile gün içerisinde havadaki birçok kir ve mikrop deriye yapışır. Cildin temizlenmemesi, gözeneklerin açılıp nefes alabilmesi için yatmadan önce ve sabahları cilt temizliği yapılması gerekir. Özellikle kuru ciltli kişilerin, yüzünü sabunla yıkaması tavsiye edilmez ve yüz temizliği günde en fazla iki kez yapılmalıdır.
yüz temizliği
  • Makyaj ürünleri seçimi de iyi yapılmalıdır. Örneğin far kullanan kişilerin, cilde zarar vermeyecek kalitede ve yumuşaklıkta bir fırça kullanmaları gerekir. Ayrıca bakımlı biri olmanın en önemli noktası da makyajlı bir şekilde yatılmaması, mutlaka yatmadan önce makyajın silinmesidir.
makyaj temizliği
  • Tarzını yenileyen insanlar, her zaman diğerlerinden bakımlı olmak konusunda bir adım öndedir. Bu yüzden en fazla iki yıl içerisinde saçlarda ve stilde döneme uygun değişiklikler yapılmalıdır.
yeni stil
yeni stil
  • Her ne kadar sadece yaz dönemlerinde ortaya çıkarılsa da güneş kremi, cilt için çok faydalıdır. İçerisinde bulunan maddeler sayesinde cildi, güneşten ve kırışıklıklardan korur.
güneş kremi sürmek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir