Doğal Yöntemlerle Siyah Noktalardan Kurtulun

Yağlı ciltlerin en büyük problemlerinden birisi de maalesef ki siyah noktalar. Siyah noktalar cildin gözeneklerinin oksijenle buluşması ile oluşuyor. Siyah noktalardan kurtulmak için belki de birçok yöntem denediniz fakat bir türlü kurtulamadınız. İşte size korkmadan deneyebileceğiniz farklı ve basit doğal yöntemler.

siyah noktalar
siyah noktalar

 

Siyah Noktalardan Kurtulun

2 çay kaşığı karbonat ile bir miktar maden suyunu karıştırarak macun haline getirip siyah noktanın bulunduğu bölgeye masaj yaparak sürüp kurumasını bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Böylelikle yavaş yavaş siyah noktalarınızın kaybolmaya başladığını fark edeceksiniz.

1 yemek kaşığı kili kaynayıp soğumuş bir miktar su ile macun haline getirip daha sonra yüzünüze eşit bir şekilde uygulayarak 10 ila 20 dk arası bekletin daha sonrasında ise ılık suyla durulayın.

siyah noktalar
siyah noktalar

 

1 adet limonu sıkıp pamuk yardımıyla yüzünüzdeki kusurlu bölgeye uygulayıp biraz bekletip ılık su ile durulayın. Göz ve dudak çevrenize uygulamaktan kaçının. Ayrıca bu tarifi hassas ciltlerin uygulamaması gerekir.

Bir miktar yeşil çayı demleyip soğumasını bekleyin. Daha sonrasında pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayıp yüzünüze uygun bir nemlendiriciyle cildinizi nemlendirin.

1 çay kaşığı tarçın 1 çay kaşığı zerdeçal ve bir miktar limon suyunu karıştırarak bir macun oluşturun. Bu macunu sıkıntılı bölgeye dikkatli bir şekilde uygulayıp 5 dakika bekletin. Sonrasında ılık su ile güzelce durulayın. Zerdeçalın renk bırakma gibi bir özelliği olduğu için uzun süre cildinizde durması biraz zor geçecek bir lekeye sebep olabilir. Bu sebeple bu kürü 5 dakikadan fazla uygulamayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir