Doğal Taşlar ile İç Mekân Dekorasyonları

İç mekân dekorasyonlarında kullanılan malzemelerden bir tanesi de doğal taşlardır. Doğal taşlar, kendi doğal renkleri ya da sonradan renklendirme yöntemi ile dekorasyon malzemesi olarak kullanılırlar.

Bazı durumlarda, balkon alanlarında veya salonlarda bulunan saksıların üzerine, dekorasyon olarak yerleştirilebilir. İç mekânlarda sıklıkla kullanılan doğal taş malzemesi, genelde temizlendikten ve boyandıktan sonra, üzerine baskı yöntemi ile bazı resimler yapılarak kullanılır.

Doğal Taşlar ile İç Mekân Dekorasyonları
Doğal Taşlar ile İç Mekân Dekorasyonları

Salonlarda ve diğer odalarda dekorasyon malzemesi olarak kullanılabilecek birbirinden güzel doğal taşlar vardır. Dolomit taşı, genelde dış mekânlarda kullanılan değerli bir doğal taştır. Ancak iç mekânlarda da kullanıma müsaittir. Genelde beyaz renkte olan bu taş, boyanıp üzerine desenler işlendikten sonra, vitrin alanlarında güzel duracaktır.

Dış Mekân Doğal Taş Süslemeleri

Evlerin dışında bahçelerde, kullanılabilecek doğal taş türü oldukça fazladır. Bahçe ve park alanlarında, doğal taş ile yapılan dekorasyon çeşidi nerede ise sınırsızdır. Bahçe alanında kendinize doğal ve küçük bir havuz hazırlayabilir, bu havuzun iç kısmını ve kenarlarını, doğal taşlar ile dekore edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir