Doğal Güzellik Çareleri

Kadın ve güzellik birbirleriyle bütünleşmiş kavramlar. Bilinç düzeyi yükseldikçe bu görüşe karşı çıkanlar olsa da sonuçta güzellik deyince akla hemen kadınları ilgilendiren konular geliyor. Kozmetik sanayinin yarattığı ürünlerle her kadın zaten güzel görünebiliyor. Oysa doğal güzellik anlayışı zaman değişse bile geçerli olan bir kavram.

güzellik maskesi
güzellik maskesi

Doğal Ürün Doğal Güzellik

Dünyanın en ünlü kişisel bakım markalarından biri ürünlerinde Fransa’nın güneyinde çıkan bir kaynağın suyunu kullanıyor. Uzmanlar yemeklerden önce bir bardak suya katılan iki çay kaşığı üzüm sirkesi içmenin metobolizmayı hızlandırdığı ve vücudu temizlediği konusunda hemfikirler. Limon suyunun içine sarımsağı ezerek koymak ve birkaç gün beklettikten sonra içmek vücutta sanki kireç sökücü etki yapıyor.

doğal güzellik
doğal güzellik

Eklemlerde kireçlenmeyi önlüyor. Havuç ye, gözlerin güzelleşsin diyen anneanneler ve yüzlerini rendelenmiş salatalığın suyuyla yıkayan teyzeler aslında en doğrusunu yapıyorlardı.  Ellerin en pratik güzelleştiricisi biraz zeytinyağının içine limon sıkarak bunu sürmek. Çatlayan topuklara eskiden beri kadınlar vazelin ile gripinin içindekileri karıştırarak sürerlerdi.

güzellik
güzellik

Sabahları içilen taze sıkılmış bir bardak portakal suyunun size verdiği enerjiyi kim yadsıyabilir? Kısacası güzellik doğadan geliyor. Zaten doğal güzellik hiçbir katkı maddesine ihtiyaç duymadan, kendiliğinden gelen, yapaylaştırılmamış anlamında kullanılıyor. Unutmayın, Mona Lisa’nın da iç makyajı yoktu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir