Doğal Egzama Kremi Yapımı

Egzama ve sedef birbirine çok benzeyen ve ilk olarak aşağı yukarı aynı belirtilerin gösteren cilt rahatsızlıklarıdır. Karıştırılan bu iki hastalık arasından egzama çoğu insanda görülebilen bir cilt rahatsızlığıdır. Ellerde daha sık karşılaşılan egzama rahatsızlığı kaşıntının da artması ile beraber dayanılmaz olabiliyor. Ellerde ya da egzama olan bölgelerde artan kaşınma sonrasında kuruluklar ise bu yerlerde çatlamalara kanamalarda da sebep olabiliyor.

Egzama rahatsızlığı için doktor kontrolünde birçok farklı ürün sunulabiliyor. Bu ürünleri kullanarak egzama sorununuza kökten çara bulabilirsiniz. Fakat eğer egzaman sorununuza çözüm bulamadıysanız ya da doktora ulaşana kadar bir çözüme ihtiyacınız var ise evde doğal egzama kremi hazırlayarak el ya da egzamalı olan bölgeye sürebilirsiniz. Kaşıntının engellenmesine etkili olan merhem aynı zamanda nem dengesinin artmasına etki ederken bölgede kuruluğun yok olmasını sağlar.

Doğal Egzama Yapımında Kullanılan Malzemeler

Doğal egzama yapımında kullanılan malzemelerin alımında da aktarlardan ürünleri almaya özen göstermeniz önerilir. Doğal olan bu merhem seçiminde doğal ürünlerin kullanılması önerilir.

Doğal egzama merhemi için eşit miktarlara sahip olarak sardunya yağı, lavanta yağı ve sedir ağacı yağları karıştırılır. Her birini yirmişer damla olarak kullanabilirsiniz. Bu karşımı shea butter yağı ile karıştırarak etkili bri merhem hazırlamanız mümkün olur. Cildiniz her akşam sürmeniz egzamanın kısa süre içinde iyileşmesine etki ederek cilt nemini de geri kazanmasını sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir