Dar Balkonlara Özel Dekorasyon Uygulamaları

Balkonlar baharın gelişi ile beraber yaşam alanları içine giren bölümlerdir. Bu alanlar her ne kadar dar olsa da bahar ve yaz aylarında kullanılmak istenen gözlerdir. Evinizin balkonu dar ise bu alana hoş bir dekorasyon uygulaması yaparak hem kullanıma uygun hem de zaman geçirmekten zevk alacağınız bir alanı yaratabilirsiniz.

dekorasyonda bej rengi

Yer Minderleri ile Dekorasyon

Dar balkonlarda yerden tasarruf elde etmek için yer minderlerini kullanabilirsiniz. Hasır ya da kilimler ile her an kullanıma hazır olan balkon dekorasyonunuz oluşturabilirsiniz. Çayınız, kahvenizi koymak için açılıp kapanan küçük sehpalara da yer açabilirsiniz. Renkli minderlere eşlik edecek olan gerçek ya da yapay çiçek ve bitkiler ise ortama farklı bir ambiyans katacaktır. Aynı zamanda mumlar, fener gibi seçimlerde balkonlarda hoş bir görselliği sunacaktır. Bunun yanı sıra duvar dekorasyonunda da yer verebilirsiniz.

Fonksiyonel Küçük Eşyalar ile Dekorasyon

Fonksiyonel küçük eşyalar ile yapılacak olan dar balkon dekorasyonunda açılık kapanan küçük masalar ve sandalyelere yer alıyor. Bu masa seçimlerinin bazıları ise duvara monte edilerek istenildiği zaman kapatılabiliyor. Bu mobilyaların yanı sıra balkon kenarlarına konulacak olan çiçeklerde hoş bir etki yakalayacaktır. Eğer çiçek bakmak için yeterli zaman ya da isteğiniz yok ise yapay çiçekler ve çeşitli bitkiler ile de bu alanı hoş bir küçük bahçe görüntüsüne dönüştürebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir