Diriliş Ertuğrul Dizisinde Süleyman Şah’tan Kurtoğluna Efsane Cevap

TRT 1 ekranlarının efsanevi dizisi Diriliş Ertuğrul kız kesmeden devam ediyor. Süleyman Şah’tan ise Kurdoğlu’na efsane bir cevap geldi. Süleyman Şah ile darbeci olan Kurdoğlu Kayı Boyu töresinde karşı karşıya geldikleri sahnede geçen dialoglar sosyal medyada paylaşılma rekorları kırdı.

Diriliş Ertuğrul Dizi
Diriliş Ertuğrul Dizi

TRT ekranlarının büyük bir beğeni ile takip edilen tarih dizisi Diriliş Ertuğrul’un son yayınlanan bölümü izleyenleri adeta büyülemeyi başardı. Yayınlanan bir önceki geçmiş bölümde Kayı Obası’nın beyi olmak isteyen Kurdoğlu bu hedefine ulaşmıştı. Birliğine bağlı olan Alplerle birlikte darbe girişiminde bulunan Kurdoğlu, kardeşi Süleyman Şah’ın otağına saldırarak beyliğini ilan etmişti.

Süleyman Şah ve ailesini idam ederek yok etmek isteyen Kurdoğlu, Süleyman Şah’ın huzuruna ise son bölümde ilk kez çıkıyor.

Yüz yüze gelen dev ikiliden biri olan Süleyman Şah ise tarihi bir cevap ile Kurdoğlu’nun büyük bir yanlış yaptığını vurgular.

Diriliş Ertuğrul Dizisinin Son Bölümünde Neler Oldu?

Halime ve Ertuğrul ikilisi evliliklerine doğru emin adımlarla ilerlemektedirler. Gökçe’nin oğlu ise Süleyman Şah Ertuğrul’a vasiyet olarak gösterdiği Gökçe ile evlenmekten vazgeçer. İki aşık için büyük bir dönem kapanmak üzeredir.

Fakat Haçlı ordusu için girişimlerde bulunan Tapınakçılar, Yiğit’i kaçırmışlardır. Kaçırma olayı ile ilgili olan kişi ise Kurdoğlu’dur. Süleyman Şah ile ailesini de esir alan Kurdoğlu, sürgün kararını uygular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir