Dekorasyon Stilleri

Dekorasyon stilleri birbirinden farklıdır. İnsanların kişilikleri ve yarattıkları havaya göre ev dekorları da bu anlamda farklılık gösterir. Bazıları sadelikten hoşlanırken bazıları şaşalı ve gösterişli dekorasyonlara daha çok ilgi gösterir.

dekorasyon stilleri
dekorasyon stilleri

Dekorasyon Stillerinden Hangisi Sizi Yansıtıyor?

Minimal Tarz: Minimal dekorasyon sadeliğin dekorasyonudur. Genellikle mavi ve beyaz renklerin hâkimiyetinde olan bu tarzda aksesuarlarda gene aynı sadelikte ve azdır. Sadelikten ve bol aksesuardan hoşlananlar bu dekor içinde sıkılabilir.

iskandinav dekorasyon tarzı
iskandinav dekorasyon tarzı

Klasik Tarz: klasik dekorasyon şaşanın ve gösterişin hâkim olduğu işçiliği fazla ve hantal mobilyaların bulunduğu dekor şeklidir. Büyük taşlı avizeler bu alana uyum sağlarken koyu tonlardan ve ağır mobilyadan hoşlanmayanlar bu tarzın içinde boğulabilir.

Country Tarzı: Ahşabın vazgeçilmez olduğu country tarzında daha çok çiçek desenleri kullanılarak bahar havası yansıtılır. Genellikle ahşapta beyazın tercih edildiği bu tarzda aksesuarlarda bahara uyum sağlar. Sadelikten ya da gösterişten hoşlananlar pek tercih etmez.

renkli dekorasyon
renkli dekorasyon

Modern tarz: Modern tarz dekorasyonda genellikle geometrik desenler kullanılarak siyah ve beyazın uyumu yakalanmaya çalışılır. Bu tarzda renk katkısı kırmızı, fuşya ve morlar ile oluyor. Geçmişin izlerini sevenlerin pek beğenmeyeceği dekorasyondur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir