Bahçede Bulundurulabilecek Çiçekler

Birçoğumuzun bahçesi olmayabilir ama hepimizin doğa sevgisi ve çiçek tutkusu vardır. Bazı evlerin salonlarında ya da odalarında, mutlaka hoş kokan bir saksı çiçeği bulunur. Evi bahçeli olanlar belki de bu konuda daha şanslı durumda. Her ne kadar kapalı ortamlarda da güzel dursa da, bahçede çiçek bulunması bir başka oluyor tabi ki.

Bakımı Kolay Çiçekler

Bahçede hoş dursa da, bazı çiçekler diğerlerine nazaran daha fazla bakım istiyor. Bahçe çiçekleri için çok fazla zaman ayıramayanlar için, bakımı kolay çiçek türleri de bulunuyor.

bahce çicekleri
bahce çicekleri

Şifalı bitki satan yerlerde de sıkça karşılaşacağınız bir çiçek türüdür. Biberiye, bakımı kolay bahçenize ekebileceğiniz çiçek türlerinden bir tanesi. Çalı şeklinde büyüyen bu bitki, kış aylarında da yapraklarını dökmez. Bu da demek oluyor ki, kış aylarında da bahçeleriniz yeşil görünecek.

çicek
çicek

Sardunya çiçeği, genel olarak balkonlarda yetiştirilebilen bitki türlerinden. Bahçenize de ekebileceğiniz sardunyalar, kışın yapraklarını döker fakat, yaz aylarına yetişecek kadar da dayanıklıdır. Çok az su ve güneş ihtiyacı vardır.

Bu ve buna benzer birçok çiçek türünü bahçenize ekerek, zahmetsizce doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir